Instalacja alarmuInstalacja alarmu – ochrona Twojego mienia

Jako firma wykonujemy instalacje alarmu, robimy okablowanie, montujemy czujki, manipulatory, sygnalizatory oraz centralę alarmową. Dla naszych klientów po przez współpracę z firmą Solid Security jesteśmy w stanie wygenerować maksymalnie niskie koszty podłączenia i ochrony obiektu.

Jeżeli zdecydowałeś się na zainstalowanie alarmu , do prac instalacyjnych należy przystąpić nie później niż podczas wykańczania domu. W systemach przewodowych sygnały od czujników do centralki są przesyłane przewodami, które zwykle układa się pod tynkiem. Połączenia między elementami systemu ochrony można układać wtedy, kiedy wszystkie ściany działowe są już gotowe. Wcześniej trzeba ustalić rozmieszczenie poszczególnych urządzeń: centrali alarmowej, manipulatora, czujek oraz sygnalizatorów. Także instalacja elektryczna powinna być już gotowa.

Urządzenia (czujki, manipulatory, sygnalizatory, kontaktrony  oraz centralkę) montuje się po zamontowaniu okien i drzwi. Instalacja alarmu wykonana wcześnie, na przykład w budynku będącym w stanie surowym, przyda się na przykład do zabezpieczenia zgromadzonych w domu materiałów wykończeniowych: parkietu, glazury, urządzeń sanitarnych, które są atrakcyjnym towarem i łatwo mogą stać się łupem złodziei. Warunkiem niezawodnego działania ochrony jest zapewnienie stałego zasilania energią elektryczną. Część instalacji ochronnej zasilana napięciem 230 V musi być bezwzględnie wykonana przez elektryka z uprawnieniami do 1 kV. Zadaniem systemu alarmowego jest przekazanie informacji o zagrożeniu w danym miejscu (pomieszczeniu lub obiekcie) w celu podjęcia działań interwencyjnych.

Przykładowe rozmieszczenie czujników
instalacja alarmu rzeszow

Na co zwrócić uwagę

  • Istota dobrze zaprojektowanej instalacji alarmowej jest właściwe rozmieszczenie czujek i barier oraz skonfigurowanie ich tak, by skutecznie zabezpieczały „słabe punkty” domu i otoczenia.
  • System alarmowy warto połączyć z monitoringiem, czyli zabezpieczeniem polegającym na współpracy z agencją ochrony – Solid Security.

Dlaczego Twoja-Elektryka.pl ?

Twoja-Elektryka.pl – Instalacja Alarmu Rzeszów jest legalną zarejestrowaną firmą i na wszystkie wykonywane usługi macie Państwo pisemną gwarancję oraz pewność, że usługa została wykonana zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami prawa budowlanego i zasadami wiedzy technicznej, a jej bezpieczeństwo zostało potwierdzone stosownymi pomiarami elektrycznymi oraz protokołem badań odbiorczych instalacji elektrycznej. Na wykonanie instalacji elektrycznej jest możliwość podpisania umowy, aby nasz klient czuł się bezpieczny o wykonane usługi elektryczne.

www.bilchipelektronik.co.no
Chip Tuning Norwegia